Оцінка шкоди та
збитків від війни
Оцінювання збитків, що призвели до завдання майнової шкоди, складання кошторису та проведення технічного обстеження об’єктів нерухомого майна

Для чого робити оцінку шкоди та збитків?

Оцінка шкоди та збитків, завданих військовою агресією РФ в Україні може бути використана для визначення відшкодування за завдані збитки в рамках міжнародних судових процесів чи для розробки стратегії реконструкції та відновлення пошкоджених об’єктів нерухомості.
 • Для кого актуальна ця послуга?
  Підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, в яких знищене чи пошкоджене майно.
 • Чи можливо провести роботи, коли ще йдуть бойові дії?
  Ні. Роботи з оцінки шкоди та збитків виконуються на територіях, на яких відсутні або завершено активні фази бойових дій.
 • Хто може провести оцінку збитків та технічне обстеження?
  Оцінка збитків, що завдані об’єктам державної або комунальної форми власності, проводиться суб’єктом оціночної діяльності, обраним на конкурентних засадах у порядку, встановленому законодавством. — МЕУ, Наказ 18.10.2022 № 3904/1223.

  Важливо пам’ятати, що оцінювання збитків та складання кошторису повинні бути проведені досвідченими фахівцями, які мають відповідну кваліфікацію.
Lexstatus
Як ми працюємо?
Lexstatus

Що таке оцінка шкоди та збитків?

Lexstatus
Lexstatus

Оцінка шкоди та збитків, завданих військовою агресією РФ в Україні - означає визначення загального розміру реальних збитків, упущеної вигоди, потреб у витратах, необхідних для відновлення майна та майнових прав, що зазнали руйнівного впливу внаслідок збройної агресії.

Враховуються втрати приватного сектору, такі як руйнування житлових та інших будівель, втрати майна, шкода підприємствам та іншим юридичним суб'єктам. Основний нормативний акт за яким виконується робота: Методика визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією РФ, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності.

Техобстеження будівель і споруд — збір, аналіз і оцінка інформації про поточний технічний стан будівлі і її конструкцій з подальшим оформленням в звіт. Результатом дослідження буде Звіт та Акт з технічного обстеження об’єктів будівництва, пошкоджених внаслідок бойових дій спричинених збройною агресією РФ.

Мінімальна вартість — від 5 000 грн.

При виконанні робіт з оцінювання збитків та технічного обстеження об’єктів нерухомого майна фахівці повинні дотримуватися встановлених норм та стандартів. Такими є:

Основні етапи оцінки збитків та проведення технічного обстеження

Lexstatus
Етап 1
Визначення мети (цілі)

Визначається мета, план дій, вартість і терміни робіт.

Lexstatus
Етап 2
ЮРИДИЧНІ ФОРМАЛЬНОСТІ:

Додаткові документи:

для фізичних осіб: паспорт, індивідуальний податковий номер, технічні паспорти, правовстановлюючий документ на майно, АКТ обстеження житла, зруйнованого (пошкодженого) внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненого збройною агресією РФ (ДСНС, представників тергромади, поліції тощо), Витяг з реєстру досудових розслідувань;

для юридичних осіб: Статут, Свідоцтво про реєстрацію, Наказ про призначення директора, АКТ обстеження житла, зруйнованого (пошкодженого) внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненого збройною агресією РФ (ДСНС, представників тергромади, поліції тощо), Витяг з реєстру досудових розслідувань, бухгалтерські облікові документи, технічні паспорти, правовстановлюючий документ на майно.

Lexstatus
Етап 3
Виїзд експерта на об'єкт

Виїзд фахівців на місце події для обстеження об'єкту та фіксації пошкоджень. Складання дефектного акту з внесенням даних про об'єми та характер пошкоджень.

Lexstatus
Етап 4
Дослідження

• Аналіз отриманих даних, визначення обсягів пошкоджень з рекомендаціями щодо відновлення, оформлення Звіту та Акту про проведення технічного обстеження.

• Складання кошторису на відновлювальні роботи.

• Визначення вартості збитків та їх кількості для подальшого відшкодування.

Lexstatus
Етап 5
Аналіз та результат

Отримані дані аналізуються та формулюються в Звіт, з огляду на мету, яка була визначена на першому етапі. Розробляються рекомендації. Видача роботи клієнтові.

Маємо дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею

Lexstatus
Lexstatus
Lexstatus
Спеціальний дозвіл

LexStatus має СПЕЦІАЛЬНИЙ ДОЗВІЛ на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею № КВЗ-2019-36 від 31 травня 2022 р., а працівники – допуск до державної таємниці, а також наше Товариство внесене до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів).

Надавачі послуг підприємствам, установам, організаціям Міністерства оборони та оборонного призначення. Виконано 20 договорів з грифом «ТАЄМНО».

Вартість оцінки збитків та техобстеження

Послуга
Ціна, грн
1
Оцінка квартири
від 5000 грн за одиницю
2
Оцінка приватного будинку
від 7000 грн за одиницю
3
Технічне обстеження
від 10 000 грн за одиницю

Ціна вказана в середньому. Кожен об'єкт — унікальний, тому точна вартість формується виходячи з характеристик, призначення, обсягу робіт, місця розташування і розраховується індивідуально.

Наші переваги

Доступність

У кожному обласному центрі є наш офіс. Завдяки цьому послуга технічного обстеження будівель доступна в будь-якій точці України.

Турбота

Ми дбаємо про тих, хто до нас звертається, і надаємо безкоштовну телефонну консультацію, навіть якщо ви ще не клієнт компанії.

Досвід

LexStatus — найбільша експертно-правова компанія країни. У команді працює понад 200 сертифікованих фахівців з різних галузей.

Швидкість

Швидку експертизу взятих на об'єкті матеріалів допомагають забезпечити лабораторії LexStatus. Ми працюємо комплексно і не залежимо від зовнішніх обставин.

Відгуки клієнтів