Техобстеження
будівель та споруд:
повністю чи частково зруйнованих через воєнні дії
Фіксуємо рівень пошкоджень комунального майна або багатоквартирних будинків для подальших компенсацій державою

Чому важливо робити техобстеження в час війни?

Держава працює над тим, щоб відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури розпочалося якнайшвидше. Були прийняті розроблені Мінрегіоном постанови, за якими передбачається механізм виконання робіт з демонтажу пошкоджених або зруйнованих будівель і споруд або їх частин, на підставі рішень, прийнятих за результатами технічного обстеження.
  • Хто координує та організовує виконання цих робіт?
    Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, а в разі їх відсутності - військові адміністрації.
  • Чи можливо провести обстеження, коли ще йдуть бойові дії?
    Ні. Роботи з обстеження пошкоджених об’єктів виконуються на територіях, на яких відсутні або завершено активні фази бойових дій.
  • Хто може провести технічне обстеження?
    Обстеження пошкоджених об’єктів проводиться виконавцями та/або фахівцями професій, які пройшли професійну атестацію, а саме: інженер-проектувальник; експерт будівельний; інженер-консультант (будівництво).
  • Також обстеження пошкоджених об’єктів може проводитися шляхом залучення підприємств, установ та організацій, у складі яких є такі виконавці.
Lexstatus
Як ми працюємо?
Lexstatus

Що таке технічне обстеження будівель і споруд

Lexstatus

Техобстеження будівель і споруд - збір, аналіз і оцінка інформації про поточний технічний стан будівлі і його конструкцій з подальшим оформленням в звіт.

Експерти за допомогою обладнання та спеціальних методів визначають можливість безпечної експлуатації об'єкта, складають рекомендації і визначають тактику ремонтних або інших робіт. Процес обстеження складається з декількох етапів. Результатом дослідження буде технічний звіт.

Мінімальна вартість — від 5 000 грн.

Технічне обстеження будівель дозволяє визначити поточний стан, подальшу перспективу експлуатації та попередити руйнування конструкцій та аварійні ситуації.
Законодавство регулює дане питання.
Lexstatus
Закон України
«Про регулювання містобудівної діяльності»
1) №3038 Ст. 39-2 від 17 лютого 2011 зобов'язує власників або управителів забезпечити періодичне обстеження всіх прийнятих в експлуатацію об'єктів.
2) Порядок проведення обстеження в Постанові Кабінету Міністрів України № 257 від 12 квітня 2017 р.
Lexstatus
Важливо
Зверніть увагу!
1) Технічне обстеження споруд обов'язкове при реконструкції, деформаціях конструктивних елементів, тріщинах в стінах, просідання фундаменту, підвищеній вологості в підвалі, після аварій.
2) Неприпустимо проводити обстеження по фото, відеозаписах, наданим кресленням. Експерт обов'язково виїжджає на об'єкт!

Види технічного обстеження будівель і споруд

Lexstatus
Візуальне обстеження будівель і споруд, окремих конструктивних елементів будівлі
Для визначення фізичного стану будівлі та її окремих конструкцій. В ході огляду виявляються дефекти і пошкодження та виконується оцінка можливості безпечної експлуатації.
Lexstatus
Обміри конструкцій, будівель і споруд
Комплекс заходів, який проводять для уточнення і чіткого визначення параметрів зовнішніх та внутрішніх конструкцій будівлі чи споруди. Робота оформлюється у графічний додаток з кресленями.
Lexstatus
Інструментальне обстеження будівельних конструкцій
Для контролю параметрів будівлі у частині визначення характеристик будівельних матеріалів, ступінь руйнування елементу конструкції. Застосовують при виявленні сильних деформацій конструкцій, які впливають на стійкість і безпеку будівлі та перед розробленням проектної документації на реконструкцію чи капітальний ремонт.
Lexstatus
Перевірні розрахунки несучої здатності конструкцій
Для визначення технічних та фізичних можливостей конструкції, виконуючи розрахунки окремих груп конструкцій чи будівлі в цілому, розробка рекомендацій щодо їх підсилення та безпечної експлуатації.
Lexstatus
Обстеження будівель на предмет доступності для маломобільних груп населення
Оцінка доступності входу і переміщення по будівлі осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (МГН), згідно встановлених законодавством вимог.

Основні етапи технічного обстеження і види робіт

Lexstatus
Етап 1
Визначення мети (цілі)

Визначається мета технічного обстеження (в телефонному режимі).

Огляд наявних документів: правовстановлюючі на землю і на об'єкт, технічна документація. Формуємо план, вартість і терміни робіт.

Lexstatus
Етап 2
Юридичні формальності

Додаткові документи:

для фізичних осіб: паспорт, індивідуальний податковий номер;

для юридичних осіб: статут, свідоцтво про реєстрацію, наказ про призначення директора.

Lexstatus
Етап 3
Виїзд експерта на об'єкт

Технічне обстеження будівель передбачає виїзд фахівця, фотофіксацію дефектів.

Виконується, фотофіксація дефектів, додаткові вимірювання. Визначаються подальші заходи щодо дослідження — додаткові інженерні вишукування.

Lexstatus
Етап 4
Складання карти дефектів

При огляді конструкцій та приміщень складається план-схема з нанесенням виявлених пошкоджень конструкцій, визначенням обсягу руйнувань.

Lexstatus
Етап 5
Інструментальні дослідження

Визначаються характеристики матеріалів за допомогою спеціальних обладнань чи досліджень з взяттям матеріалів для будівельної лабораторії. Наприклад, фрагменти кладки чи бетону, взятих безпосередньо з конструкції. Результати досліджень аналізує експерт для прийняття подальших рішень.

Lexstatus
Етап 6
Аналіз та результат

Спеціаліст аналізує всі отримані матеріали: фототаблиця, карту дефектів, лабораторні дослідження тощо. Отримані дані аналізуються та формулюються висновки з огляду на мету, яка була визначена на першому етапі. Розробляються рекомендації. Робота зшивається і передається клієнтові.

Вартість техобстеження

Послуга
Ціна, грн
1
Зовнішнє візуальне обстеження
від 5 000
2
Обстеження окремих елементів будівель
від 5 000
3
Інструментальне обстеження будівельних конструкцій
от 9 000
4
Розрахунок несучої здатності будівель і споруд
від 20 000
5
Перевірка на доступність для маломобільних груп
від 5 000

Ціна на технічне обстеження споруд вказана в середньому. Кожен об'єкт — унікальний, тому точна вартість формується виходячи з характеристик, призначення, обсягу робіт і розраховується індивідуально.

Наші переваги

Доступність

У кожному обласному центрі є наш офіс. Завдяки цьому послуга технічного обстеження будівель доступна в будь-якій точці України.

Турбота

Ми дбаємо про тих, хто до нас звертається, і надаємо безкоштовну телефонну консультацію, навіть якщо ви ще не клієнт компанії.

Досвід

LexStatus — найбільша експертно-правова компанія країни. У команді працює понад 200 сертифікованих фахівців з різних галузей.

Швидкість

Швидку експертизу взятих на об'єкті матеріалів допомагають забезпечити лабораторії LexStatus. Ми працюємо комплексно і не залежимо від зовнішніх обставин.

Відгуки клієнтів