Як узаконити перепланування квартири або будинку у 2024 році
Власники квартири не завжди до кінця задоволені своїм житлом. Якщо вас не влаштовує маленька кухня або роздільний санвузол, якщо вам хочеться знести комору або зробити балкон частиною кімнати — зробіть перепланування квартири.
З чого ж почати зміни і як узаконити перепланування? В першу чергу варто знати, що прийнято вважати переплануванням з юридичної точки зору.
Перепланування квартири — це ремонтно-будівельні роботи, які виконуються в окремому приміщенні і не впливають на функціональне призначення всієї будівлі.
До дозволених законом видів перепланувань відносяться:
-
збільшення площі кімнати за рахунок коридорів і допоміжних приміщень;
-
об'єднання двох приміщень (в разі, якщо це не стосується тримальних конструкцій);
-
отвори в тримальних перегородках;
-
демонтаж антресолей, комор, вбудованих шаф;
-
перенесення вхідних дверей в квартиру.
Щоб узаконити перепланування квартири в 2024 році, вам знадобиться:
-
1
Проект перепланування. До початку будівельних робіт потрібно звернутися в проектну організацію і замовити проект, який буде відображати всі зміни в квартирі.
-
2
Авторський і технічний нагляд. Перший вид нагляду зазвичай надає проектна організація — він входить у вартість проекту перепланування. Технічний нагляд потрібен, щоб забезпечити точне дотримання вартості, строків і якості будівельних робіт. Фахівця для цього можна знайти в інтернеті.
-
3
Декларація про початок будівельних робіт (Д1). Документ можна завантажити в інтернеті, заповнити та подати в ДАБІ. Якщо до декларації не буде зауважень, через 5 робочих днів ви отримаєте зареєстровану декларацію. Після її отримання протягом 7-10 днів потрібно повідомити про початок робіт органи місцевого самоврядування, а також пожежних.
-
4
Технічний паспорт. Після того, як ви зробили ремонт, потрібно отримати технічний паспорт БТІ на змінене приміщення.
-
5
Декларація про готовність до експлуатації (Д2) Знову потрібно звернутися в ДАБІ і подати заповнену декларацію. Якщо ваше перепланування виконано так, як зазначено в проекті, ДАБІ через 10 робочих днів видасть вам зареєстровану декларацію. Після її отримання протягом 7-10 днів потрібно повідомити органи місцевого самоврядування, а також пожежних.
-
6
Реєстрація. Щоб остаточно узаконити перепланування квартири, потрібно отримати свідоцтво про право власності. Для цього потрібно звернутися до районного реєстратора.
Узаконити перепланування приватного будинку або квартири досить складно. Цей процес забирає багато часу і нервів. Тому найчастіше власники квартири звертаються з цим питанням до професіоналів. Ми пропонуємо вам узаконити перепланування в LexStatus.
Після оформлення всіх документів ви отримаєте:
-
декларацію про початок будівельних робіт;
-
рішення про реєстрацію.
Термін — від 10 днів
Вартість: розраховується індивідуально
Необходні документи для узаконення перепланування
Декларація Д1: документи на право власності, паспорт і ІПН, проект, накази про авторський і технічний нагляд, договір генпідряду.
Технічний паспорт: паспорт та ІПН, документи на право власності житлом, копія декларації Д1;
Декларація Д2: документи на квартиру, паспорт і ІПН, копія декларації Д1, копія технічного паспорта, довідка про пайовий внесок.
Декларація Д1: паспорт та ІПН, документи на житло, копія декларації Д2, технічний паспорт.
Легалізація перепланування квартири або приватного будинку з LexStatus
Узаконити перепланування приватного будинку або квартири досить складно. На щастя, наші експерти знають, як узаконити перепланування швидко і без вашої участі.
Якщо ви хочете зробити перепланування, замовте наші послуги:
Залиште контакти
або зателефонуйте Ми зв'яжемося з вами, щоб уточнити деталі і назвати точну ціну.
Передайте
документи Надішліть нам копії документів в електронному вигляді або приходьте в офіс.
Забудьте про
перепланування Живіть повним життям, поки фахівці LexStatus узаконюють перепланування.
Отримайте на руки
всі документи Як тільки всі папери будуть готові, ми безкоштовно доставимо їх в будь-яку точку України
Також допоможемо швидко оформити документи за такими напрямками, як введення будинку в експлуатацію, введення промислового об'єкта, узаконення нежитлового приміщення або дачі.
Нас обирають